Národní politika kvality

 

 

Obrázek: E15 - 17-4-2015 Řízení kvality je o trvalém zlepšování

E15 - 17-4-2015 Řízení kvality je o trvalém zlepšování

20. 04. 2015

Řízení kvality není jen otázkou jednorázového získání nějakého certifikátu, nebo absolvování úspěšného auditu. Je to dlouhodobý proces neustálého zlepšování, který firmu přivádí na cestu úspěchu a prosperity, říká v rozhovoru pro E15 ředitel Národního střediska podpory kvality Ing. Jan Taraba.

zobrazit celý článek

 

mesec.cz 04-2015 Chcete zvýšit zisk i efektivitu své firmy? Jde to!

10. 04. 2015

Asi bychom jen těžko v naší zemi hledali podnikatele, který by nechtěl, aby jeho firma vydělávala více a aby při tom měl méně starostí s jejím řízením. Proč tedy moderní nástroje řízení, které se tolikrát osvědčily u nás i v ostatních vyspělých zemích Evropy využívá jen minimum českých firem? Těžko říci. V situaci, kdy v jiných oblastech využíváme špičkové moderní technologie, by se systém řízení většiny českých firem mohl okamžitě stát součástí expozice 19. století v Muzeu managementu, pokud by nějaké takové muzeum existovalo.

zobrazit celý článek

 

penize.cz 4-2015 Společenská odpovědnost – nepříjemná povinnost, nebo konkurenční výhoda?

08. 04. 2015

Slovník moderního podnikání se v posledních letech rozšiřuje o čím dál frekventovanější výrazy reflektující – na evropské i české úrovni – stále silněji prosazovaná témata "udržitelného rozvoje" a "společenské odpovědnosti organizací (CSR)". Pro většinu podnikatelů tato slova znamenají jen hrozbu další administrativy a kontrol dodržování dlouhé řady předpisů z oblastí, jakými jsou například ochrana životního prostředí nebo pracovní právo. Téměř každá hrozba jde ale obrátit v příležitost a u témat populárních u mladší generace zákazníků – kam nepochybně ochrana životního prostředí i CSR patří – to platí dvojnásob.

zobrazit celý článek

 

Kurzy.cz - 4-2015 Cesta k vyšší efektivitě i ziskům nemusí být složitá

05. 04. 2015

Asi bychom jen těžko v naší zemi hledali podnikatele, který by nechtěl, aby jeho firma vydělávala více a aby při tom měl méně starostí s jejím řízením. Proč tedy moderní nástroje řízení, které se tolikrát osvědčily u nás i v ostatních vyspělých zemích Evropy, využívá jen minimum českých firem?

zobrazit celý článek

Obrázek: penize.cz 12-2014 Tituly

penize.cz 12-2014 Tituly "Excelentní firma" a "Společensky odpovědná firma" znají své majitele

05. 12. 2014

V nádherných prostorách Španělského sálu Pražského hradu byly v úterý večer oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

zobrazit celý článek

 

E15 11/2014 - Prestižní ocenění, které přináší vyšší zisky

30. 11. 2014

Na konci roku se vždy vyrojí desítky soutěží firem či živnostníků o tu zaručeně nejlepší, nejkvalitnější, nejdokonalejší ... firmu. Způsoby hodnocení jsou rozličné, stejně jako úroveň objektivity a význam soutěže. Jedno ocenění se ale od všech ostatních ve všech ohledech liší.

zobrazit celý článek

Obrázek: aktualne.cz 11/2014 - Nejlepší firmy a organizace získaly prestižní Národní ceny

aktualne.cz 11/2014 - Nejlepší firmy a organizace získaly prestižní Národní ceny

29. 11. 2014

Na slavnostním večeru ve Španělském sále získaly nejlepší firmy a organizace Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost. V jediné soutěži firem pořádané v ČR podle mezinárodně platných pravidel - Národní ceně kvality ČR – získaly v jubilejním 20. ročníku ocenění "Excelentní firma" společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v kategorii průmysl a AHOLD Czech Republic v kategorii obchod, ve veřejném sektoru zvítězila Střední odborná škola multimediální a propagační tvorby. V hodnocení podle modelu CAF je vítězem Úřad městské části Prahy 13.

zobrazit celý článek

Obrázek: E15 4-2014 Management kvality je cestou k vyšším ziskům

E15 4-2014 Management kvality je cestou k vyšším ziskům

03. 05. 2014

I když jsou teorie marketingu prošpikované hlubokomyslnými úvahami o tom, že smyslem podnikání je uspokojovat potřeby zákazníků, v konečném důsledku je pro většinu firem i drobných podnikatelů nejdůležitější dosahování zisku. A ti skutečně dobří si uvědomují, že musí řídit svoji firmu tak, aby mohla zisku dosahovat dlouhodobě.

zobrazit celý článek

Obrázek: E15 - 07/2013 - Rozhovor s Janem Tarabou - Na cestě ke skutečné kvalitě je certifikace ISO pouze prvním krokem

E15 - 07/2013 - Rozhovor s Janem Tarabou - Na cestě ke skutečné kvalitě je certifikace ISO pouze prvním krokem

01. 10. 2013

Na cestě ke skutečné kvalitě je opravdu certifikace podle norem ISO pouze prvním krokem. Následně je vhodné využívat některý z nástrojů managementu kvality: Kaizen, Six Sigma, Poka-Joke, případně další, my však doporučujeme přistupovat k managementu kvality komplexně ve smyslu filozofie TQM (Total Quality Management).

zobrazit celý článek

Obrázek: ASMP 11-2012 Nejlepší firmy a organizace získaly Národní ceny kvality

ASMP 11-2012 Nejlepší firmy a organizace získaly Národní ceny kvality

28. 11. 2012

Na večeru pořádaném pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby získaly prestižní titul "Excelentní firma" společnosti GRUNDFOS a SEJONG Czech, "Excelentní organizací" se pro rok 2012 stal Krajský úřad kraje Vysočina. Oceněným finalistou soutěže je společnost DC Vision.

zobrazit celý článek

 

< 12>

Mediální partneři Národní politiky kvality: